ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Strajk nauczycieli
Aktualności
Komunikat - strajk nauczycieli
2019-04-08
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie od dzisiejszego dnia, to jest 08 kwietnia 2019 roku, przystąpiło, solidarnie, do ogólnopolskiego strajku w oświacie. Przepraszamy tych z Państwa naszej wspólnoty, którzy nie podzielają postanowienia nauczycieli CKZiU o przystąpieniu do strajku; także tych, dla których strajk staje się uciążliwością. Jesteśmy jednak przekonani o słuszności wybranego rozwiązania.
W związku ze strajkiem obowiązywać będą następujące regulacje w funkcjonowaniu CKZiU:
1) Uczniowie młodociani pracownicy, we wszystkie dni tygodnia zajęcia mają u pracodawców;
2) Obowiązkowe zajęcia, tylko dla maturzystów, w szkole w Złotowie przy ul. Norwida 10, od poniedziałku do piątku, każdego tygodnia strajku od godziny 09:00 przez trzy-cztery lekcje według następującego harmonogramu: poniedziałek - matematyka: wtorek - język polski; środa - języki obce; czwartek - geografia; piątek - WOS, biologia i fizyka;
3) Zajęcia opiekuńcze i korepetycje indywidualne - codziennie od 08:00 do 15:00 - nieobowiązkowe;
4) Na czas strajku szkoły w Jastrowiu i w Złotowie przy ul. 8 Marca 5 są zamknięte. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Złotowie przy ul. Norwida 10
 
Andrzej Hencel

 

Dni otwarte
2019-03-21

 W dniu 21 marca odbyły dni otwarte w skole. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum i ostatniej klasy szkoły podstawowej zapoznali się z bogatą ofertą szkoły. Mogli obejrzeć pracownie zawodowe, siłownię, strzelnicę, spróbować naszych specjałów przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

Fotorelacja

Lekcja ze sztuką w tle
2019-03-14

14 marca br. uczniowie klasy 2TLTPS z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Norwida 10 w Złotowie odwiedzili Muzeum Ziemi Złotowskiej. Wzięli udział w ciekawych zajęciach, które na godzinę przeniosły ich w świat Biblii. Jak wiadomo, w naszym mieście, już od lutego, gości wystawa pt. "Dobro ze złem". Daje ona zwiedzającym możliwość poznania sztuki nieprofesjonalnej.Okazuje się, że wyobraźnia twórców ludowych otwiera nowe spojrzenie na postrzeganie odwiecznej walki dobra ze złem. Dzięki interesującym opowieściom pracownika muzeum, Pana Jerzego Jelonka, uczniowie mogli na nowo odkryć niektóre wątki biblijne oraz zgłębić tajemnice Starego Testamentu.

Taka lekcja muzealna to wspaniały pomysł na usystematyzowanie wiedzy.

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2019-03-01

1 marca br. w szkolnej auli Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie przy ul. Norwida 10 odbył się apel z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Młodzież klas pierwszych oddała hołd żołnierzom powstania antykomunistycznego. Po hymnie państwowym nauczyciel historii Przemysław Klocek przedstawił skomplikowaną, bolesną, niestety nadal często nieznaną i zakłamaną historię o tych, którzy nieustannie podejmowali walkę o wyzwolenie z sowieckiego ucisku i dążyli do utworzenia wolnego państwa.

Wykład uzupełniony został prezentacją multimedialną przedstawiającą sylwetki wielkich bohaterów (m.in. Witolda Pileckiego, Danuty Siedzikówny, Józefa Franczaka).

FINAŁ XI OOL ZA NAMI!
2019-03-01

01 marca 2019 podczas finału XI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej w Wyższej Szkole Logistycznej w Poznaniu nie zabrakło logistyka z naszej szkoły. Nadia Gałła uczennicy klasy III TL zmagała się z zadaniami problemowymi z zakresu logistyki. Nadia jest już finalistką olimpiady i już dzisiaj może o sobie powiedzieć WYGRANA! Choć zwycięzcą będzie tylko jeden uczeń, to samo zakwalifikowanie się do trzeciego etapu olimpiady daje powody do satysfakcji!

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY SAMYCH PRZYGÓD Z LOGISTYKĄ!

STOP  CYBERPRZEMOCY
2019-02-27

W środę (27 lutego br.) uczniowie klas pierwszych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie przy ul. Norwida 10 uczestniczyli w warsztatach dotyczących cyberprzemocy. Podczas zajęć prowadzonych przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej z Poznania młodzież zaznajomiła się z różnymi formami przemocy w sieci oraz uczyła się sposobów reagowania na istniejące zagrożenia. Forma, jaką przyjęli młodzi wykładowcy w trakcie spotkania, była ciekawa. Ponadto angażowała pierwszoklasistów do wspólnych przemyśleń oraz wniosków.

Na pewno dzięki tej lekcji będą z większą rozwagą traktować wszelkie komentarze na portalach społecznościowych i pomyślą o szacunku do drugiego człowieka.

 

Mistrzostwa Powiatu Złotowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców
2019-02-27

27 lutego w Zespole Szkół Ekonomicznych odbyły się Mistrzostwa Powiatu Złotowskiego w Piłce Siatkowej Chłopców. Wyniki z tego wydarzenia są następujące:
1 miejsce - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie
2 miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie
3 miejsce - Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Złotowie.

Tym samym wywalczyliśmy awans do Mistrzostw Rejonu Pilskiego
Gratulujemy!

100. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego
2019-02-14

12 lutego br. poczet sztandarowy reprezentował Centrum w obchodach 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Na pamiątkowej tablicy umieszczono nazwiska poległych powstańców, którzy pochowani zostali na złotowskiej nekropolii. Odsłonięcie i poświęcenie miejsca oddającego cześć poległym w walkach o wolność Wielkopolski poprzedziła msza, która odbyła się w kaplicy znajdującej się na terenie cmentarza komunalnego. Na koniec tej części uroczystości biorący udział złożyli wiązanki kwiatów. Następnie młodzież naszej szkoły wzięła udział w wykładzie pana Marka Fijałkowskiego na temat "Powstanie wielkopolskie 1918 – 1919" w Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej.


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy