ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Szlachetna Paczka
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Święto Odzyskania Niepodległości
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Szkolne kolędowanie
Aktualności
100. rocznica wybuchu powstania wielkopolskiego
2019-02-14

12 lutego br. poczet sztandarowy reprezentował Centrum w obchodach 100. rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego. Na pamiątkowej tablicy umieszczono nazwiska poległych powstańców, którzy pochowani zostali na złotowskiej nekropolii. Odsłonięcie i poświęcenie miejsca oddającego cześć poległym w walkach o wolność Wielkopolski poprzedziła msza, która odbyła się w kaplicy znajdującej się na terenie cmentarza komunalnego. Na koniec tej części uroczystości biorący udział złożyli wiązanki kwiatów. Następnie młodzież naszej szkoły wzięła udział w wykładzie pana Marka Fijałkowskiego na temat "Powstanie wielkopolskie 1918 – 1919" w Złotowskim Centrum Aktywności Społecznej.

NADIA FINALISTKĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY LOGISTYCZNEJ!
2019-01-08

Nadia Gałła uczennica klasy III technik logistyk otrzymała wystarczającą ilość punktów, by zakwalifikować  się do etapu centralnego OOL.  Do etapu centralnego olimpiady dostało się tylko 75 uczniów z całej Polski. Także należą się gratulacje dla naszej skromnej finalistki, która 01 marca 2019 r
w siedzibie głównej olimpiady, tj. Wyższej Szkoły  Logistyki w Poznaniu powalczy o indeks na wyższą uczelnie i cenne nagrody rzeczowe. Nadia jako finalistka OOL jest zwolniona z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

                                       

Wycieczka klasy 1 LO do Torunia
2018-12-06

W dniu 6 grudnia 2018r młodzież z klasy I LO CKZiU w Złotowie odwiedziła Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. To nowo wybudowane centrum nauki, którego celem  jest przekazywanie wiedzy w sposób interaktywny. Osobiste przeprowadzanie eksperymentów sprawia, iż można się stać na chwilę prawdziwym naukowcem. Główną wizytówką instytucji jest Wahadło Foucaulta, które umożliwia obserwację zjawiska obrotu Ziemi wokół własnej osi. Sercem toruńskiego eksponatu jest 35-kilogramowa kula, zawieszona na linie, biegnącej od dachu po parter placówki przez wszystkie kondygnacje. Dzięki temu wahadło jest widoczne z każdego piętra.

  Młodzież brała udział w eksperymencie fizycznym dotyczącym pomiaru temperatury różnych materiałów: drewna, stali, papieru, gumy itp. Sami wyciągali wnioski i formułowali zależności. „Taka interesująca lekcja fizyki mogłaby powtarzać się co tydzień” – stwierdzili rozentuzjazmowani uczniowie. Następnie udaliśmy się na Starówkę. Zwiedziliśmy Rynek, obejrzeliśmy Krzywą Wieżę oraz pomnik Mikołaja Kopernika. Nie zapomnieliśmy też o kupnie pamiątek i pierników dla naszych najbliższych. Była to udana wycieczka, z pewnością odwiedzimy to miasto jeszcze nie jeden raz.

Uroczystości w Poznaniu
2018-12-01

1 grudnia 2018 roku sztandar CKZiU w Złotowie wraz z pocztem sztandarowym uczestniczył w uroczystości poświęcenia sztandaru Towarzystwa Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Uroczystość połączona ze 150 rocznicą śmierci patrona i 20 rocznicą powołania Towarzystwa Hipolita Cegielskiego odbyła się w Katedrze Poznańskiej. Mszy Świętej przewodniczył Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej Jego Ekscelencja ks. bp dr Damian Bryl. Kulminacyjny moment jubileuszu odbył się we wnętrzu Złotej Kaplicy, gdzie u stóp pomnika pierwszych władców Polski nastąpiło poświecenie sztandaru Towarzystwa. Naszej szkoły, która nosi imię wielkiego Wielkopolanina, nie mogło zabraknąć w dniu tak ważnego wydarzenia.Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie w poczcie sztandarowym reprezentowali: Filip Zbiżek- chorąży, Angelika Mirosław i Alicja Babiak- asysta. 

                                           

SPOTKANIE SZKÓŁ IM. HIPOLITA CEGIELSKIEGO W POZNANIU
2018-11-29

Tradycyjnie już w rocznicę śmierci Hipolita Cegielskiego w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu spotkali się przedstawiciele szkół noszących to zaszczytne imię. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego ze Złotowa reprezentowali: dyrektor Andrzej Hencel, wicedyrektor Anna Baranowska, opiekun szkolnego koła Hipolita Cegielskiego Katarzyna Kaczmarek oraz uczniowie: Danuta Szopieraj z kl. IV TŻ, Michał Wróbel z kl. III TR i Szymon Widawski z kl. I T2TPS.W spotkaniu uczestniczył również prezydent Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego Marian Król, który wyróżnił nauczycieli Srebrnym Medalem Labor Omnia Vincit – Praca wszystko zwycięża. Z naszej szkoły powyższe odznaczenie otrzymała pani Anna Baranowska. Podczas wspólnych rozmów reprezentanci szkół pochwalili się swoimi osiągnięciami oraz ustalili, że Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie odbędzie się w Chodzieży. Kolejnym punktem programu była wystawa makiet kolejowych, która wzbudziła wśród gości wiele emocji. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się pod pomnik Hipolita Cegielskiego, gdzie złożyli kwiaty, a póniej przeszli na Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan, by oddać hołd pamięci i zapalić znicz na symbolicznym grobie naszego Patrona.

                                                          

Lekcja historii w Muzeum Ziemi Złotowskiej
2018-11-28

28 listopada br. klasa IT2TPS brała udział w zajęciach w Muzeum Ziemi Złotowskiej. 100. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego i jego echa na Krajnie to temat, który w przystępny sposób przedstawił młodzieży pan Jerzy Jelonek. Uczniowie w trakcie spotkania dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat naszego regionu. Najwięcej emocji wzbudziła opowieść o ks. Leonie Pellowskim – proboszczu parafii pw. WNMP w Złotowie, który samodzielnie skonstruował samochód i pojechał nim do Paryża.


                                                   

Akcje organizowane w ramach Szlachetnej Paczki
2018-11-24

Akcje organizowane z inicjatywy międzyszkolnego sztabu Szlachetna Paczka - Wsparcie dla Dawida

1. Turniej fifa - zapraszamy nie tylko osoby z CKZiU ale także z innych szkół. Zapisy od dzisiaj na e-mail: turniejfifa@onet.pl nie zapomnijcie podać swojego imienia, nazwiska i szkoły.
Zbieramy się przy auli w CKZiU na ulicy Norwida 10. Pamiętajcie nie liczy się wygrana, liczy się świetna zabawa i pomoc dla Dawida.
Wpisowe-5zł, mile widziane wyższe kwoty :)

2 .Bieg dla Dawida organizowany 1 grudnia jest biegiem charytatywnym. Cały dochód zostanie przeznaczony na rehabilitacje Dawida, który ucierpiał w wypadku komunikacyjnym.

Serdecznie zapraszmy - regulamin na FB.

 

Szlachetna Paczka
2018-11-23

W tym roku po raz piąty w Złotowie jest realizowany ogólnopolski projekt Szlachetna Paczka. W sobotę 17 listopada 2018 r. została otwarta baza rodzin, które potrzebują wsparcia i pomocy. ❤️
W Rejonie Złotów, w bazie rodzin, znalazła się rodzina pani Urszuli i pana Zbigniewa. Ich syn Dawid dwa lata temu uległ tragicznemu wypadkowi komunikacyjnemu. Dawid wypadek przeżył, ale wyszedł z niego bardzo poszkodowany. Prawie rok spędził w szpitalach, w dużych polskich ośrodkach. W tej chwili młody mężczyzna jest sparaliżowany od pasa w dół. Na szczęście Dawid ma szansę chodzić, ale potrzebna jest kosztowna rehabilitacja.
Po raz pierwszy w historii Szlachetnej Paczki w Rejonie Złotów uczniowie trzech szkół: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie i Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II - zjednoczyli się i chcą zostać jednym darczyńcą dla tej rodziny. W związku z tym powstał międzyszkolny sztab, który zajmuje się organizacją różnych działań, aby pozyskać fundusze na rehabilitację Dawida. Podjęte działania będą realizowane pod hasłem RAZEM DLA DAWIDA! Pomożecie?


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy