Aktualności - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie1
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Uroczystości 5-lecia CKZiU
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Uroczystości 5-lecia CKZiU
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Uroczystości 5-lecia CKZiU - otwarcie siłowni wewnętrznej
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Pożegnanie klas maturalnych
Aktualności
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
2018-06-22

W piątek 22 czerwca 2018r.odbyły się apele z okazji zakończenia roku szkolnego. O godz.9.00  w sali gimnastycznej zgromadzili się absolwenci czterech klas ZSZ i pozostali uczniowie kształcenia zasadniczego. Wśród zaproszonych gości, których przywitał Andrzej Hencel znależli się m.in. starosta Ryszard Goławski oraz dyrektor Wydziału Oświaty i Promocji w starostwie powiatowym Mirosław Mincewicz, pracodawcy, przedstawiciele firmy Renol i Unimetalu, Paweł Odzimek - przewodniczący Rady Rodziców. Wyróżniającym się w nauce, w sporcie i w konkursach uczniom wręczono nagrodym, a ich rodzicom listy pochwalne.

O godz.11.00 odbył się kolejny apel dla uczniów liceum ogólnokształcącego oraz technikum.Uczniom, którzy osiągnęli bardzo dobre i wyniki w nauce wręczono nagrody. Mijający rok szkolny podsumowała p.dyrektor Anna Baranowska życząc wszystkim uczniom  miłych i udanych wakacji.

zdjęcia - galeria

Spływy kajakowe
2018-06-18

Dnia 18.06.2018 klasa 1W3 bawiła sie na spływie kajakowym.Oj działo sie.... Na tle pięknych krajobrazów wśród przyjaciół bawilismy się do łez. Pomoc, współpraca i dobra zabawa to na prawdę mocna strona naszej klasy. A gdy odcinek był spokojny, uczestnicy wymyślali sobie dodatkowe zabawy, tj. wyścigi czy chlapanie się przy pomocy wioseł. Natomiast na postojach, gdy tylko była taka możliwość, większość uczestników zażywała orzeźwiającej kąpieli. Po męczącej, lecz przyjemnej wyprawie, wszyscy podsumowali naszą trasę przy ognisku z tańcami i ciepłym jedzonkiem

A  to klasa 2T1/T2 podczas spływu kajakowego.

 

Obóz kondycyjny w Kiekrzu
2018-06-18

Klasa II LO  wraz z opiekunami Piotrem Jończykiem i Maaciejem Zającem pojechała na obóz kondycyjny do Kiekrza.

Nocny marsz uczniów LO
2018-06-14

Dnia 14 czerwca o godzinie 21 uczniowie klasy 1 LO wraz z opiekunami: Januszem Sendłak i Zbigniewem Wegner wyruszyli na nocny marsz ,który zakończył się o 6 nad ranem 15 czerwca. Było wiele atrakcji i śmiechu.

WSPÓŁPRACA CECHU RZEMIOSŁ RÓŻNYCH I CKZiU - próbny egzamin czeladniczy
2018-06-12

12 czerwca br. w szkolnej auli CKZiU przy ul.Norwida 10 odbył się próbny egzamin czeladniczy klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Przybyłych na egzamin uczniów przywitał Starszy Cechu, pan Karol Pufal wraz z towarzyszącą mu w trakcie spotkania panią Katarzyną Jeleń, pełnomocnikiem Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej na Północny Region Wielkopolski. Przed rozpoczęciem sprawdzania teoretycznej wiedzy przyszłych rzemieślników pani dyrektor, Anna Baranowska, ciesząc się z podjętych wspólnie działań wraz z przedstawicielami władz Cechu, życzyła trzecioklasistom powodzenia.

                                        

Nie jestem statystycznym Polakiem - III edycja projektu
2018-06-11

Badania dowodzą, że 65% Polaków nie przeczytało w ciągu ostatniego roku ani jednej książki. Uczniowie reprezentujący CKZiU przy ul.8 Marca oraz ul. Norwida chcą udowodnić, iż nie należą do grona statystycznych rodaków. Dołączyli do największej akcji czytelniczej w Polsce zorganizowanej przez miesięcznik "Biblioteka w Szkole".

Słoneczna pogoda sprzyjała nietypowej rozrywce, czyli oddawaniu się lekturze. III już edycja projektu "Jak nie czytam, jak czytam" miała zachęcić innych do polubienia książek.

Mamy nadzieję,że się udało!

                                 

PRACA  KIEROWCY  NIEŁATWA - spotkanie z przedstawicielami ITD
2018-06-07

6 czerwca br. mury CKZiU przy ul.Norwida 10 odwiedzili przedstawiciele Inspekcji Transportu Drogowego z pilskiego Oddziału. Wykład dotyczył aktów prawnych i rozporządzeń, które warunkują czas pracu kierowców.

Panowie w ciekawy sposób omawiali najważniejsze kwestie związane z zawodem kierowcy. Młodzież uzyskała informacje na temat okresu rozliczeniowego osoby prowadzącej pojazd, czasu odpoczynku dziennego i różnicy, jaka się pojawia, kiedy jedzie sama, a kiedy tworzy dwuosobową załogę. Inspektorzy ujawnili także wysokość kar finansowaych za nieprzestrzeganie przepisów przede wszystkim związanych z przerwą w prowadzeniu pojazdu. Poza tym wszelkie wątpliwości uczniów rozwiązywali szybko, w sposób jasny i rzeczowy udzielali odpowiedzi na stawiane pytania.

Spotkanie na pewno poszerzyło wiedzę przyszłych kierowców i dało do zrozumienia, że istotną sprawą jest znajomość zasad.

V EDYCJA TYGODNIA KONSTYTUCYJNEGO
2018-06-06

Nasza szkoła w czerwcu br. przystąpiła do realizacji ogólnopolskiego projektu pod nazwą „Tydzień Konstytucyjny”. Przedsięwzięcie zainicjowało Stowarzyszenie im. Profesora Zbigniewa Hołdy, a patronat honorowy objął Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. W ramach „Tygodnia Konstytucyjnego” prawnicy, radcowie prawni, pracownicy organizacji pozarządowych oraz pracownicy naukowi przeprowadzają w szkołach ponadgimnazjalnych lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji w życiu obywateli.

Z inicjatywy nauczycielki, pani Katarzyny Kaczmarek, w takich zajęciach wzięli udział uczniowie klasy II LO. Zajęcia poprowadził p. Stanisław Godlewski z Wielkopolskiej Rady Adwokackiej, notabene absolwent jednej z naszych szkół - ZSS w Krajence. Podczas spotkania adwokat w przystępny i interesujący sposób pokazał, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas.

                  


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy