ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Uczniowie na praktykach zawodowych we Włoszech
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Pożegnanie maturzystów LO
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Pożegnanie maturzystów klasa 4T2
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Pożegnanie maturzystów klasa 4T1/TPS
Aktualności
Szkolna przerwa z historią w tle
2019-05-24

Dzięki współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej, jego oddziałem w Poznaniu, społeczność uczniowska CKZiU ma od kilku dni możliwość zapoznania się z materiałami wystawy pod tytułem: "Zaplute karły reakcji. Polskie podziemie niepodległościowe 1944-1956".Ekspozycja, na którą składa się kilkadziesiąt wielkogabarytowych, kolorowych tablic, rozlokowana jest na holu, w budynku głównym szkoły.Wystawa przedstawia najważniejsze zjawiska determinujące charakter polskiej konspiracji niepodległościowej lat 1944-1956. Prezentowane fotografie ukazują w symboliczny sposób to, co stanowiło istotę podziemnej Polski. Ich komentarz tworzą tytuły chronologicznie ułożonych plansz. Użyte w tytule ekspozycji sformułowanie "Zaplute karły reakcji" to pogardliwe określenie ludzi podziemia upowszechniane przez propagandę władzy komunistycznej, która dążyła nie tylko do unicestwienia konspiratorów, lecz także do wymazania ich z pamięci zbiorowej. Przedstawione materiały ukazują dramat ludzi, którzy nie pogodzili się z nową władzą i podjęli decyzję walki podziemnej.

Wystawę można zwiedzać do końca maja.

galeria zdjęć

Uczniowei klas trzecich na praktykach zagranicznych w ramach programu Erasmus +
2019-05-10

Od dnia 4 maja 2019r. trwa wyjazd uczniów na praktyki zawodowe w ramach programu Erasmus+. Uczestniczy w nich 30 uczniów w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik elektronik i technik logistyk. W tym roku odwiedzamy słoneczne Rimini. Dwutygodniowe praktyki odbywają się w zakładach pracy położonych w okolicach tego nadmorskiego miasta.

Oprócz zadań zawodowych poznajemy kulturę i dziedzictwo tego pięknego regionu. W dni wolne od pracy odwiedziliśmy Florencję, gdzie zobaczyliśmy Dawida – rzeźbę Michała Anioła, bazylikę Santa Croce, z grobami sławnych Włochów, ale także Polaków, oraz katedrę Santa Maria del Fiore ze słynną kopułą, górującą nad miastem. Byliśmy też na moście złotników: Ponte Vecchio.W dniu następnym odwiedziliśmy Rawennę i tu podziwialiśmy bizantyjskie mozaiki.Poznajemy także smaki Italii czyli: pasta, pizza i risotto oraz rozwijamy język włoski.

zdjęcia

Uczniowie CKZiU na targach energetycznych EXPOPOWER
2019-05-09

Uczniowie CKZiU na targach energetycznych EXPOPOWER – Poznań 9 maja 2019r.

Uczniowie klas drugich i pierwszych, uczących się w zawodach technik elektronik i mechatronik zwiedzali ekspozycję, zaprezentowaną na Międzynarodowych Targach Poznańskich EXPOPOWER’2019

Wyjazd oraz koszulki, wykonane specjalnie na ten wyjazd, sponsorowane były przez ENEA Operator S.A, z którą nasza szkoła ma podpisaną umowę partnerską.

Uczniowie mogli podziwiać samochody zasilane energią elektryczną, drony pracujące w energetyce, oraz zasady wykonywania prac pod napięciem. Zobaczyli także ekspozycję firm wytwarzających urządzenia stosowane w automatyce, sterowaniu czy energetyce.

Dla uczniów przygotowano także praktyczne zajęcia edukacyjne, podczas których mogli składać proste układy elektroniczne i wyposażać rozdzielnice budowlane, zgodnie ze schematem.

Mamy nadzieję, że za rok będziemy mieli okazję ponownie wziąć udział w tym wydarzeniu.

zdjęcia

POŻEGNANIE  KLAS  MATURALNYCH
2019-04-26

26 kwietnia br. w szkolnej auli nastąpiło uroczyste pożegnanie trzech klas maturalnych. Wsród zaproszonych gości byli rodzice wyróżnionych uczniów oraz nauczyciele. Pięknym słowem żegnał tegorocznych abiturientów dyrektor szkoły, pan Andrzej Hencel. Mówił o życiu jako podróży, której kierunek od tej pory zależał będzie od osobistego wyboru młodego człowieka.

Maturzyści otrzymali nagrody i wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce oraz za reprezentowanie CKZiU w różnych zawodach sportowych.

Na zakończenie przedstawiciele klas kończących dziękowali wychowawcom za trud włożony w ich wychowanie i naukę.

Pamiątkowe zdjęcie ze świadectwem i uśmiechem będzie nam przypominało o tegorocznych maturzystach.

Wszystkim życzymy przysłowiowego połamania pióra podczas zbliżających się egzaminów maturalnych!

zdjęcia

 

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE
2019-04-10

10 kwietnia 2019 r. w Zespole Szkół w Chodzieży odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Patronie, w którym wzięło udział dziewięć szkół noszących imię Hipolita Cegielskiego. Naszą szkołę reprezentowali: Marta Szulczyńska z kl. IV TŻ, Danuta Szopieraj z kl. IV TŻ i Michał Wróbel z kl. III TR. Opiekunem grupy była p. Katarzyna Kaczmarek.

Na początku uczniowie wykazali się swoją wiedzą na temat Patrona, rozwiązując test składający się z 30 pytań. Następnie wszyscy uczestnicy konkursu wraz z opiekunami udali się do Kąkolewic, gdzie mieści się prywatne Muzeum Polskich Pojazdów, założone przez pasjonata motoryzacji i właściciela firmy ,,Komfort” Jana Kubackiego. W parku maszynowym cofnęliśmy się w czasie i zobaczyliśmy samochody, motocykle, maszyny rolnicze, a nawet wozy strażackie z minionej epoki. W muzeum znajduje się wiele kultowych pojazdów - samochód strażacki marki Star z 1966 roku, autobus marki Jelcz (tak zwany ogórek), czy wóz transmisyjny TVP, który był wykorzystywany w latach 70. Wielką atrakcją dla uczniów było zobaczenie repliki niemieckiego wozu pancernego Ehrhardt M17, którą zbudował p. Stanisław Ornoch. Replika jest cenna, ponieważ 7 lutego 1919 r. podczas Powstania Wielkopolskiego powstańcy z Budzynia zdobyli taki właśnie wóz.

Na zakończenie wycieczki udaliśmy się wszyscy do sklepu firmowego chodzieskiej porcelany, gdzie można było kupić i podziwiać przecudne rzeczy wykonane z porcelany i szkła. Po pasjonującej wycieczce zostały ogłoszone wyniki konkursu wiedzy o Patronie. Nasza radość była ogromna – zdobyliśmy III miejsce!

galeria zdjęć

Komunikat - strajk nauczycieli
2019-04-08
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie od dzisiejszego dnia, to jest 08 kwietnia 2019 roku, przystąpiło, solidarnie, do ogólnopolskiego strajku w oświacie. Przepraszamy tych z Państwa naszej wspólnoty, którzy nie podzielają postanowienia nauczycieli CKZiU o przystąpieniu do strajku; także tych, dla których strajk staje się uciążliwością. Jesteśmy jednak przekonani o słuszności wybranego rozwiązania.
W związku ze strajkiem obowiązywać będą następujące regulacje w funkcjonowaniu CKZiU:
1) Uczniowie młodociani pracownicy, we wszystkie dni tygodnia zajęcia mają u pracodawców;
2) Obowiązkowe zajęcia, tylko dla maturzystów, w szkole w Złotowie przy ul. Norwida 10, od poniedziałku do piątku, każdego tygodnia strajku od godziny 09:00 przez trzy-cztery lekcje według następującego harmonogramu: poniedziałek - matematyka: wtorek - język polski; środa - języki obce; czwartek - geografia; piątek - WOS, biologia i fizyka;
3) Zajęcia opiekuńcze i korepetycje indywidualne - codziennie od 08:00 do 15:00 - nieobowiązkowe;
4) Na czas strajku szkoły w Jastrowiu i w Złotowie przy ul. 8 Marca 5 są zamknięte. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w Złotowie przy ul. Norwida 10
Andrzej Hencel
Złotowskie spotkania teatralne
2019-04-05

Uczniowie należący do szkolnego kółka teatralno – kabaretowego wzięli po raz pierwszy udział w corocznych Złotowskich Spotkaniach Teatralnych. Na deskach Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej zaprezentowali skecz pt. "Praktyczna nauka zawodu". Występ wprowadził publiczność w dobry nastrój piosenką i dowcipnymi dialogami, a szkolni aktorzy świetnie poradzili sobie z tremą. Znalezienie się wśród grup teatralnych, które charakteryzuje tradycja i doświadczenie, było dla naszych uczniów wyzwaniem, z jakim świetnie sobie poradzili.

Jesteśmy z nich dumni. Brawo!

Dni otwarte
2019-03-21

 W dniu 21 marca odbyły dni otwarte w skole. Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum i ostatniej klasy szkoły podstawowej zapoznali się z bogatą ofertą szkoły. Mogli obejrzeć pracownie zawodowe, siłownię, strzelnicę, spróbować naszych specjałów przygotowanych przez uczniów klas gastronomicznych.

Fotorelacja


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy