ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Studniówka 4T1/PS
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Studniówka 4T2
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Studniówka LO
Aktualności
Studniówka klas czwartych technikum
2018-02-10

W sobotę 10 lutego 2018r  w Centrum Wypoczynkowo Konferencyjnym Zacisze w Złotowie tradycyjnym polonezem rozpoczął się bal studniówkowym klas 4T1/TPS i 4T2. Pani dyrektor Anna Baranowska życzyła uczniom powodzenia na maturze. Maturzyści również złożyli sedeczne podziękowania i kwiaty na ręce dyrekcji, swoich wychowawców:Joanny Izdebskiej i Janusza Walickiego oraz zaproszonych nauczycieli. Potem były tradycyjne koniczynki oraz tort. Zabawa w dobrych humorach trwała do samego rana.

       

zlotowskie.pl/galeria zdjęć

Walentynki
2018-02-08

Kilka słów o miłości

9 lutego br. uczniowie CKZiU przy ul.Norwida 10 pod kierunkiem pani pedagog – Bernadety Moczarskiej -  Korbanek, przygotowali apel z okazji zbliżających się Walentynek. Na scenie dominowały wiersze i piosenki o tematyce miłosnej. Miłą niespodzianką był występ katechety, pana Tomasza Wojciechowskiego, który zaprezentował młodzieży "Hymn o miłości". Publiczność z uśmiechem na twarzy próbowała wspomagać śpiewających, zaś w skupieniu słuchała recytujących. Wszystkich uczestników występu nagrodzono gromkimi brawami.
Na koniec z krótkiej prelekcji dokonanej przez pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Złotowie, panią Agnieszkę Reszko – Kowalską, uczniowie dowiedzieli się,w jaki sposób skutecznie chronić się przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Puenta tego wystąpienia utrwaliła w młodzieży najważniejszą rzecz, że odpowiedzialność i zaufanie nierozerwalnie łączą się z uczuciem miłości.

 

Rusza sekcja KRAV MAGA
2018-02-01

                       

Studniówka klasy III LO
2018-01-27

27 stycznia b.r. o godzinie 18.00 rozpoczęła się jedna z ważniejszych nocy w życiu licealisty. klasa III LO mundurowego bawiła się na swojej studniówce w sali bankietowej hotelu "Zacisze" w Złotowie. studniówka to jedna z piękniejszych tradycji szkolnych. Na tę jedną noc zapomina się o lekturach, równaniach i słówkach, a króluje zabawa i dobry humor. W imieniu dyrekcji życzenia złożyła wicedyrektor Justyna Dmuchowska. młodzież bawiła się w szampańskich humorach wraz z gronem pedagogicznym i przedstawicielami rodziców. Najważniejsze momenty studniówki czyli polonez, tort i koniczynki sprawiły, że tradycji stało się zadość.

                                      

Spektakl profilaktyczny
2018-01-19

W dniu 18 stycznia br. odbyły się w naszej szkole profilaktyczne spektakle teatralne : "Szczęście za rogatką" i "Wyjście awaryjne" - oba rewelacyjnie zagrane, z ukazaniem problemów tragedii narkomanii, alkoholizmu i agresji ale też ukazujące dobre wyjścia - zdrowy tryb życia, przyjaźń, szacunek dla ludzkich słabości i możliwość ochrony siebie.

Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
2018-01-19

 W dniu 19.01.2018r w  sali kinowej Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej odbył się Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek oraz Piosenek o Tematyce Bożonarodzeniowej. Naszą szkołę reprezentował chór "Faceci w czerni", którą zajął II miejce w kategorii zespoły oraz dwie solistki Agnieszka Orłowska i Natalia Glugla, które zdobyły wyróżnienie. Gratulacje!

 

26.Finał WOŚP
2018-01-14

W niedzielę, 14 stycznia br. w ZCAS już od godziny 11.00 pracował sztab WOŚP. W zimowy poranek wolontariusze z chęcią licznie przybywali w wyznaczone miejsce na ciepłą herbatę i krótki odpoczynek. Ponadto w sztabie przygotowywano przedmioty przeznaczone na aukcję i tworzono stanowiska , przy których mięli zasiąść kwestujący, by zliczać zawartość puszek. Kiedy wybiła godzina 16.00 rozpoczęto licytację. Wśród gadżetów można było znaleźć to, co podarowały Orkiestrze osoby prywatne, firmy i instytucje. Tradycyjnie o godzinie 20.00 odbyło się "światełko do nieba", które zachwyciło licznie przybyłych złotowian.

W imieniu organizatorów WOŚP w Złotowie, dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w WIELKIE GRANIE. Cieszymy się,że i tym razem mogliśmy liczyć na wielkie serca! Akcji przyświecało hasło "dla wyrównania szans w leczeniu noworodków" i na pewno jednogłośnie możemy stwierdzić,że się udało! - zabraliśmy prawie 61 tys. zł! Jesteście wspaniali! DZIĘKUJEMY!

 

 

2018-01-12

12 stycznia br. w ZCAS wystąpił gościnnie Narodowy Teatr Edukacji im.Adama Mickiewicza z Wrocławia. By umożliwić młodzieży bezpośredni kontakt z aktorem, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie skorzystało z teatralnej oferty. Nauczyciele poloniści bez wahania wybrali spektakl, który gwarantował uczniom przyswojenie obowiązkowej lektury – "Dziady cz.III". Warto dodać, iż twórcy inscenizacji dużą uwagę zwrócili na oprawę muzyczną i plastyczną. Poza tym, aby zaznaczyć romantyczny charakter utworu, skoncentrowali się na postaciach duchowych:diabłach i aniołach. Uczniowie mogli podziwiać Wielką Improwizację, zabawy u Senatora Nowosilcowa czy też Panią Rollison, która prosiła o widzenie z więzionym synem.

Mimo trudnego języka dramatu Mickiewicza, ciekawa forma przekazu zainteresowała młodego widza i zapewne przybliżyła mu romantyczny świat.

                                 

 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy