ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
Rekrutacja 2020/2021
ZŁOTÓW
ul. Norwida 10
LO pod patronatem MON - NOWOŚĆ!
Projekt Erasmus+ praktyki zagraniczne uczniów w Rimini - projekt unijny w latach 2019/2020

Trwa pierwsza edycja projektu 2018-1-PL01-KA102-048613 w ramach Erassmus+, która zapewni zagraniczne praktyki zawodowe dla naszych uczniów w 4 zawodach na poziomie technikum. W maju 2019 r. aż 30 uczniów wyjechało do włoskiego Rimini, aby rozwijać się zawodowo i poznawać nową kulturę. Kolejny etap projektu odbędzie się w 2020. Uczniowie również odbędą szkolenia językowe i kulturoznawcze.

Praktyki zawodowe w Rimini – maj’2019r.

Mobilność uczniów w ramach programu Erasmus +

Uczniowie klas technikum z CKZiU w maju uczestniczyli w mobilności zagranicznej, która miała na celu realizację zawodowych praktyk. Każdy z uczniów poszerzał swoje umiejętności zawodowe oraz rozwijał kompetencje językowe.

Technik elektronik programował zbudowanego podczas zajęć robota. Pracował w systemie Arduino oraz poznał nowy program Ottodiy. Podczas zajęć odkrywał  nowe możliwości tego oprogramowania. Stworzony przez ucznia robot chodził i tańczył.

Technik elektryk musiał połączyć układy wykonawcze w robocie oraz występujące w nim czujniki. Uczniowie  obu zawodów wspólnie projektowali  wygląd urządzenia. Dodatkowo elektrycy zapoznali się z  system Arduinoi i jego oprogramowaniem.Zajęcia dla obu grup odbywały się wspólnie i prowadzone były tylko w języku angielskim.

Technicy logistycy poznali zagadnienia dotyczące prawa gospodarczego we Włoszech. Na zajęciach symulacyjnych uczniowie projektowali własne firmy, działające na rynku międzynarodowym – Włochy - Polska. Dokonywali zakupu towarów, ich transportu i magazynowania. Weryfikowali zasadność wyboru branży, miejsca prowadzenia działalności i zatrudnienia pracowników. Swoje projekty prezentowali w języku angielskim. Na zakończenie odbyła się dyskusja panelowa dotycząca wad i zalet tych rozwiązań.

Technicy pojazdów samochodowych swoje praktyki odbywali w warsztatach mechanicznych. Również komunikowali się z pracodawcą używając języka angielskiego, dzięki temu poznali słownictwo zawodowe. Podczas zajęć diagnozowali uszkodzenia w pojazdach, pomagali przy wykonywaniu prostych napraw i sprawdzali poprawność parametrów w samochodzie.  Wykonywali także czynności związane z lakierowaniem i polerowaniem karoserii.

Uczniowie wrócili już z praktyk zagranicznych i kontynuują je teraz w Polsce. Są bardzo zadowoleni, że brali udział w tym projekcie, ponieważ poznali zasady organizacji i pracy włoskich firm. Dużym atutem tego wyjazdu było sprawdzenie i rozwinięcie kompetencji językowych uczniów.

galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

 


Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy